İyon Detoks Sitesine Hoşgeldiniz. Size daha iyi hizmet verebilmek için web sitemizi yeniledik. Yeni tasarımımızı beğenmeniz dileğiyle...

media
17.09.2016

Doğal Antibiyotikler

1940’lı yıllardan beri, antibiyotikler hayatımızın vazgeçilmezleri arasında sokuldular. Bunda ilaç endüstrisi kadar doktorların ve tabii ki bizim tembelliğimizin ve kolaycılığımızın payı büyüktür.

Devamını oku
media
17.09.2016

Yeşil Çayın 8 Faydası

Yıllardır yeşil çayın faydalarından bahsedilir. Ancak, tam olarak hangi konuda ne kadar faydasının olduğu hep gizli kalır. Birçok insan, gün içerisinde siyah çay yerine yeşil çayı tercih ederken, kendilerine sorulan "Neden yeşil çay içiyorsun?" sorusuna; faydalı olduğu için içtiği cevabını vermekten öteye gitmez. 

Devamını oku
media
17.09.2016

Hangi Yağ, Kızartmaya En Uygun Yağdır?

Özellikle Akdeniz ve Ege kültürlerinde önemli bir yere sahip olan kızartma yemekleri, bazı uzmanlar tarafından kesin bir dille reddediliyor olsa da, genel kanı doğru yağı kullanarak hazırlanan kızartmaların sağlığa zararının olmadığı yönündedir.

Devamını oku
media
14.09.2016

Yağlar: En İyisini Kullanın, En Kötüsünden Uzak Durun

Herhangi bir markete girip elinize bir ürün aldığınızda, paketin üzerinde "Düşük yağ oranı" ya da "Yağsızdır" gibi ibareleri görebilirsiniz. Tüm bu uyarıların ortak bir amacı vardır; fazla yağın zararlarından insan bedenini korumak…

Devamını oku
media
02.09.2016

Detoks Etkisine Sahip 5 Bitki

Doğduğumuz andan itibaren, vücudumuz tam bir toksin cennetine dönüşür. Aldığımız her nefeste ve yediğimiz her yemekte, yararlı besin maddeleri ya da oksijenle birlikte, bol miktarda zararlı madde de vücudumuzda kendilerine yer bulur. Metabolizmamız görevini yerine getirmek için ne kadar uğraşırsa uğraşsın, bir süre sonra yorulmakta ve toksinlerin bir kısmını ya görmezden gelmekte ya da bu toksinlerle baş edememektedir.

Devamını oku
media
29.08.2016

Karaciğer Detoksunun Önemi

Karaciğer vücuttaki en büyük organdır ve karın boşluğunun sağ üst tarafında bulunur. Bilim insanları tarafından, bugüne kadar karaciğerin 500’den fazla fonksiyonu tespit edilmiştir.

Devamını oku
media
29.08.2016

10 Doğal Detoks Yöntemi

Hindistan ve Çin geleneksel tıp yöntemleri de dahil olmak üzere, yüzyıllardır değişik kültürler tarafından denenen ve uygulanan detoksifikasyon tedavisi, vücudu içeriden dışarıya doğru temizleyen, dinlendiren ve destekleyen bir yöntemdir. Vücudu toksinlerden arındırıp sağlıklı besinlerle desteklediğimizde, detoksun bedenimizi hastalıklara karşı korumaya ve hücrelerin sağlıklı bir şekilde yenilemeye yardımcı olduğunu görebiliriz.

Devamını oku
media
15.08.2016

Detoks Cihazı

Vücudumuzda oluşan toksinler, asitler ve serbest radikallerin bir bölümü deri, böbrek, ciğer ve bağırsaklar yoluyla doğal olarak vücuttan atılır, fakat tamamı atılamaz. Ayak detoksunda kulanılan elektroliz yöntemi sayesinde ise, bedenimizde kalan atık maddeleri sağlıklı bir biçimde vücudumuzdan atma ihtimalimiz artar.

Devamını oku
media
05.08.2016

İyon Mucizesi

Alerji, nefes darlığı, dermatolojik hastalıklar, mikrobik enfeksiyonlar, uykusuzluk, zihinsel yorgunluk, stres, depresyon, kas yorgunluğu, yaşlanma. Şehir’de yaşayanların sıkıntıları. İnsanı mutsuz eden bu hastalıkların nedenini, bundan yıllar önce ünlü fizik uzmanı Prof. Dr. Jacques Breton şöyle açıklamıştı: Negatif iyonların yeterli miktarda şehir içinde bulunmaması…

Devamını oku
media
05.08.2016

Kullanımı

Detoks Cihazının Kullanımı

1)  Cihazı düz bir zemin (sehpa, masa v.b.) üzerine koyup, ısıtıcı kemeri, bilekliği ve array’ı cihaza takınız.
2)  Cihazın fişini prize takıp, arkadaki butondan cihazı açınız.
3)  Arrayı suyun içine koyun.

Devamını oku